ترخیص کالا از شهر ها

ترخیص کالا از شهر ها

یکی از عملیاتی که در بازار های تجارت جهانی انجام میشود ترخیص کالا از گمرک در کشورهاست که شامل مراحل متعددی است. ترخیص کالا برای این انجام میشود که از قانونی بودن کالای وارده مطمئن شد. کالایی که میخواهد ترخیص شود پس از گذراندن روند قانونی ، از گمرک آزاد میشود و سپس به سمت مقصد مورد نظر بارگیری خواهد شد. وظیفه کارشناسان گمرک این است که با دقت ارزیابی کنند ،تا علاوه بر ارزش گذاری کالاها، مجوز صدور یا ثبت و ضبط آن را معین کنند. در این مقاله موارد مرتبط با ترخیص کالا از همه ی شهرها و مراحل ترخیص کالا از گمرک وهزینه های آن و.... بررسی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.


دسته بندی : ترخیص کالا از شهر ها 1401/05/26

ترخیص کالا از گمرک ترکیه

ادامه مطلب »

دسته بندی : ترخیص کالا از شهر ها 1401/09/09

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

ادامه مطلب »

دسته بندی : ترخیص کالا از شهر ها 1401/09/09

از ویژگی های مهم بندر خرمشهر می توان به،اتصالات زمینی،راه آن و دریایی اشاره کرد.این ویژگی ها سبب بهبود و سهولت حمل و نقل کالاهای صادراتی و وارداتی می گردد.همچنین قرار گیری این گمرک در منطقه آزاد تجاری-صنعتی اروند،موجب بهره مندی از مزایای ۲۵ درصد تخفیف سود بازرگانی گشته است.

ادامه مطلب »

دسته بندی : ترخیص کالا از شهر ها 1401/09/09

گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر، به دلیل موقعیت مناسب جغرافیایی خود و بهره مندی از روش های حمل و نقل متنوع،می تواند انتخاب مناسبی برای بازرگانان محسوب گردد.

ادامه مطلب »

دسته بندی : ترخیص کالا از شهر ها 1401/05/26

ترخیص کالا از گمرک غرب تهران

ادامه مطلب »

دسته بندی : ترخیص کالا از شهر ها 1401/05/26

ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر

ادامه مطلب »

ترخیص کالا از همه ی شهرها

یکی از عملیاتی که در بازار های تجارت جهانی انجام میشود ترخیص کالا از گمرک در کشورهاست که شامل مراحل متعددی است. ترخیص کالا برای این انجام میشود که از قانونی بودن کالای وارده مطمئن شد. کالایی که میخواهد ترخیص شود پس از گذراندن روند قانونی ، از گمرک آزاد میشود و سپس به سمت مقصد مورد نظر بارگیری خواهد شد.

وظیفه کارشناسان گمرک این است که با دقت ارزیابی کنند ،تا علاوه بر ارزش گذاری کالاها، مجوز صدور یا ثبت و ضبط آن را معین کنند. در این مقاله موارد مرتبط با ترخیص کالا از همه ی شهرها و مراحل ترخیص کالا از گمرک وهزینه های آن و.... بررسی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

برای انجام ترخیص کالا از گمرک باید از آموزش و اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار بود . عملیات ترخیص کالا از گمرک را باید توسط موسسه‌ها و شرکت های معتبر دنبال کرد. که آشنایی و اطلاعات کافی و کامل با نحوه ترخیص کالا از گمرک را دارند.

در ترخیص کالاهای وارداتی به اسناد و مدارکی مثل اظهارنامه واردات، تصویر کارت بازرگانی، ترخیصیه، بارنامه، فاکتور خرید و اعلامیه تامین ارز نیاز است. مواردی مانند پیش فاکتور و مجوز ثبت سفارش، بیمه نامه، پروانه بهره‌برداری شرکت و داشتن مجوزهای قانونی برای ترخیص کالا و داشتن پروانه و وکالتنامه در ترخیص کالا نیازمند آماده و ارائه کردن است.

ترخیص کالا از گمرک راههای گوناگون و مراحل چندگانه‌ای دارد. عملیات ترخیص کالا برای شرکت هایی که در این زمینه آگاهی و شناخت علمی دارند کاری راحت و آسان است ،شرکت تجارت هنر کاسپین از شرکت های معتبر در این زمینه است که در این زمینه سابقه‌ای ارزشمند دارد و به علت دارا بودن کادری با تجربه، خدماتی حرفه‌ای در این زمینه انجام میدهند. این شرکت می‌تواند تا روند پیچیده خروج کالا از گمرک،به صورت آسان و اصولی انجام دهد.


ترخیص کالا چیست؟

ترخیص کالا یعنی اظهار کالا به گمرک و خروج کالا از محل گمرک. به عبارت دیگر مفهوم ترخیص کالا ، انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک امری ضروری است و انجام این مراحل اجازه می‌دهد، کالا یی وارد ، یا صادر شود یا تحت سایر رویه‌های گمرکی قرار گیرد.

شرکت تجارت هنر کاسپین به علت وجود کادر مجرب در زمینه ترخیص کالا در گمرکات کشور ایران ، توانسته است با فعالیت مستمر سالیان دراز در زمینه خدمات ترخیص کالا و مشاوره امور گمرکی ،بسیاری از معتبرترین شرکت های تجاری و صنعتی را به عهده بگیرد.

این شرکت تلاش بی وقفه ای را در ارایه بهترین خدمات ترخیص( زمان ، هزینه ) به مشتریان میکند .


مراحل فرایند ترخیص کالا از گمرک چیست؟

ترخیص کالا از وقتی که کالا به گمرک وارد می شود شروع میگردد. اولین گام از مراحل ترخیص کالا از گمرک پرکردن اظهارنامه است. اظهارنامه واردات اطلاعاتی که در سیستم گمرک کشور ثبت خواهد شد را شامل میشود.

سیستمی به نام EPL نیز راه اندازی شده است که به راحتی این عمل به صورت آنلاین در آن انجام می گردد. اظهارنامه باید برای کالای وارداتی و انجام امور صادرات کالا تکمیل گردد و این جزو دستورالعملی است که در این سایت هم قرار گرفته است.

مدارک مورد نیاز که باید برای واردات کالا تکمیل گردد عبارتند از :

 • برگه اظهارنامه واردات قطعی
 • کپی کارت بازرگانی معتبر
 • قبض انبار که برای صاحب کالا به عنوان رسید صادر خواهد شد.
 • بارنامه
 • گواهی مبدا
 • ترخیصیه
 • فاکتور خرید
 • پیش فاکتور
 • اعلامیه تامین ارز
 • مجوز ثبت سفارش
 • لیست عدلبندی
 • بیمه نامه
 • بیمه نامه
 • پروانه بهره برداری
 • کاتالوگ و بروشور
 • وکالتنامه رسمی
 • مجوزهای رسمی که در هنگام ترخیص کالا از گمرک به آنها احتیاج است. مانند گواهی بهداشت، استاندارد، انرژی اتمی، قرنطینه نباتی می باشد.

پس برای اینکه کالایی وارد کشور شود باید مراحل گفته شده در بالا را به صورت دقیق انجام شود. در ابتدای کار هم استفاده از شرکت های ترخیص کالا معتبر میباشد تا کار بلد باشند.


چه کالاهایی را میتوان توسط گمرک ترخیص کرد؟

کالا ها برای ورود به کشور ها باید از قوانینی پیروی کنند به این صورت که همه ی کالا ها نمیتوانند وارد کشور ها شوند بر همین اساس کالا هایی به شرح زیر است:

1.کالای مجاز: کالاهایی که برای واردات آن منعی نیست و اجازه دارد تا تمامی بازارهای ایران را تسخیر کند.

2. کالای مشروط: کالاهایی که باید مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه را با موفقیت اخذ نمایند تا اجازه ورود آنها صادر گردد.

3. کالای ممنوع الورود: کالاهایی که نمی توانند از فیلترها عبور کرده و اجازه ورود به کشور را ندارند.مانند مشروبات الکلی


موارد مهم در ترخیص کالا از گمرک و اهمیت ترخیص کالا چیست؟

در ترخیص کالا، مراحل مختلفی انجام می شود که از جمله آنها آماده سازی مدارک، ثبت اسناد واردات یا صادرات کالا به شکل فیزیکی یا الکترونیکی، محاسبه وجوه گمرکی همچون سود بازرگانی، حقوق گمرکی، مالیات، ماخذ تعرفه گمرکی و تسهیلات ارائه شده توسط دولت به واردکنندگان و صادر کنندگان کالا و غیره صورت می گیرد.

برای انجام عملیات ترخیص کالا نکات زیر را باید انجام داد:

 • عقد قرارداد و معرفی شرکت مربوطه به عنوان ترخیص‌کار
 • انجام امور گمرکی توسط ترخیص کار گمرک که برای شرکت معتبر کار میکند . که کارهایش شامل عملیات ثبت بار، ارزیابی و بازبینی مرسولات، پرداخت هزینه های گمرکی، دریافت قبض انبار و ترخیص بار به منظور خروج از گمرک مورد نظراست.
 • خدمات حمل بار که شامل هماهنگی با باربری داخلی و گرفتن بهترین قیمت، ارسال مرسوله توسط شرکت باربری و تحویل بار به محل مورد نظر مشتری است. شرکت تجارت هنر کاسپین تمامی مراحل ترخیص بار از کشور مبدا تا تحویل به مشتری در محل مورد نظر را انجام میدهد.

سه ویژگی مهم در انتخاب یک شرکت برای ترخیص کالا:

برای انجام امور ترخیص کالا سه ویژگی 1.مدیریت‌‌، 2.ساختار سازمانی یکپارچه‌‌ 3. آموزش نیروی متخصص وجود دارد که در صورت شناخت این ویژگی ها در یک شرکت، می‌توانید با خیالی آسوده انجام امور بازرگانی خود را به آن بسپارید. که موارد بسیار مهم میباشند و که باعث ماندگاری و یکپارچگی در سازمان میشود.

اما موضوع مهم وجود این عناصر با هر شرایطی نیست، چرا که قطعا همه ‌‌سازمان‌ها می‌توانند این شاخص‌ها را دارا باشند. کارکرد شایسته این عناصر نسبت به یکدیگر است که برگ برنده یک مجموعه موفق به حساب می‌آید‌.

شرکت ترخیص کالا تجارت هنر کاسپین دارای سه ویژگی فوق میباشد و شما میتوانید هنگام انجام واردات و ترخیص کالا با خیال راحت به این شرکت اعتماد کنید.در ادامه مقاله به تفسیر بیشتر این موضوع و هزینه ترخیص کالا از گمرک و.... خواهیم پرداخت.